Prečo toto leto nedovolenkujem ale radšej zbieram podpisy?

40098265_1185717581571058_2687512688107454464_n

Tiež žijete na Nových Ťahanovciach dlhé roky?

Ja si ešte pamätám ako ma rodičia vodili za ruku do škôlky, ako som vyrastala popri skákaní na gume pred bránou na Pekinskej, ako som prvýkrát spadla z prašiaka, či hrala sa na drevených hradoch, tiež si ich ešte pamätáte? Usmievam sa pri spomienke, keď sme s našou starou škodovkou pohodlne zaparkovali aj o ôsmej večer. Na našom sídlisku som zažila prvé lásky aj sklamania. Mala som tu, a stále mám, výnimočných priateľov. Založila som si rodinu, avšak naše sídlisko neopustila. Vďaka tomu tu zažije svoje detstvo a dospievanie aj moja dcéra.

Keď som sa stala matkou, už som bola zodpovednou nielen sama za seba. Začala som chodievať s dcérou na ihriská, no dlho sme nepobudli na žiadnom, keďže jedna preliezka a šmykľavka nedokáže zabaviť malé dieťa na dlhšie ako hodinu. Prechádzali sme sa ulicami, ktoré boli neudržiavané a špinavé. Vodila som ju do rovnakej škôlky, do ktorej som chodievala kedysi ja, a tá sa takmer vôbec nezmenila. Začala som si všímať mnohé problémy, ktoré na sídlisku máme a sú častokrát neriešené.

Vtedy som začala vnímať, že tu niečo nefunguje.

Po mnohých úvahách a rozhovoroch s rodinou, som nazbierala odvahu a vrhla sa v roku 2014 do predvolebnej kampane. Plná ideálov, plánov a nadšenia. Ľudia mi dali dôveru a stala som sa poslankyňou. Ku všetkým rozhodnutiam som pristupovala poctivo, predchádzali im stretnutia, štúdium a rozhovory. Táto práca bola „neviditeľná“, ale veľmi podstatná. Čo ma ale hnevalo a hnevá najviac? Arogancia moci, politikárčenie a rozhodnutia robené „od stola“, bez komunikácie s obyvateľmi. To je príčinou všetkého, čo sa okolo nás na sídlisku deje/nedeje. Naše sídlisko akútne potrebuje osobu, ktorej bude záležať na jeho rozvoji, bude skúsená a razantná. Osobu, ktorá vie s ľuďmi komunikovať a počúvať ich. Osobu, ktorá sa do toho pustí aj na úkor rozbehnutej kariéry, a ktorá nebude službu sídlisku brať ako mocenskú výhru alebo spôsob budovania kariéry.

Som matka, ktorá chce vychovávať svoje dieťa v bezpečnom a čistom prostredí. Som právnička, ktorá chce využiť vedomosti a skúsenosti z praxe vo funkcii starostky. Používať rozum aj srdce. Komunikovať. Predovšetkým s vami. Som obyvateľka sídliska, ktorá chce byť hrdá na miesto, kde žije. Nech Nové Ťahanovce, najmladšie sídlisko, nie je poslednou voľbou na bývanie. Chce to ale silu a vôľu zmeniť riadenie a prístup k obyvateľom a problémom tohto sídliska. Ja ju mám. A čo vy?

Pridajte sa ku mne a podporte ma hlasom vo voľbách na starostku a poslankyňu mestského zastupiteľstva 10.11.2018.

Ďakujem.

Zdieľajte tento príspevok

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email